Evde Hemşire Hizmeti Ankara

Evde Hemşirelik Hizmeti Nasıl Alınır?
Özel hemşirelik hizmetimiz ilk başta hastayı yerinde görüp değerlendirmek ve aynı zamanda taleplerinizi öğrenmek için hastanın bulunduğu hastaneyi veya evini ziyaret eder.
Önce doktorundan daha sonra sizden aldığı bilgilerle hastanın ihtiyaçlarını (psikolojik, fiziksel, sosyal) belirler. yapılması gereken uygulamalarını detaylandırır.
Hastanın yaşam ortamının hemşirelik bakımı için uygunluğunu değerlendirir ve uygun olması adına gerekli koşulların oluşturulmasını sağlar ya da bu koşulların oluşturulmasını talep eder.
Tedavi sürecinde, gerekli olduğu hallerde, hastanın primer doktorunun önerileri ve ailenin talebiyle, hastanın sağlık ve bakım ihtiyaçlarını karşılayacak olan Özel evde hemşirelik hizmeti 12 saat veya 24 saat süreli olarak değerlendirilir. Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

SERUM NEDEN TAKILIR ?

İnsan organizması hücre adı verilen milyonlarca birimden oluşmaktadır. Her hücrenin içinde, genel olarak su ve elektrolit adı verilen minerallerden oluşan hücre içi sıvısı bulunmaktadır. Hücrelerin dışında da yine su ve bazı elektrolitlerden oluşan ekstrasellüler sıvı (hücre dışı sıvısı) adı verilen bir sıvı bulunmaktadır. Ekstrasellüler sıvı, hücrelerin arasında yer alan ara sıvı ve damarlardaki kanın sıvı kısmını oluşturan plazma olmak üzere ikiye ayrılır. Bir kişinin sağlıklı olabilmesi için bu sıvıları oluşturan su ve elektrolitlerin belirli bir denge içinde bulunması şarttır. Sıvı-elektrolit kayıplarında, tedaviyi hızlandırıcı olarak ya da GİS (gastro-intestinal sistem) veya ağız yoluyla ilaç veya besin alınamayan durumlarda serum verilir. Serumların biyoyararlanımları % 100 veya % 100 e yakındır.

İlaç, intravenöz solüsyon, kan ve kan ürünlerinin ven yolu ile verilebilmesi için vene kateter, kanül veya kelebek iğne yerleştirme işlemine damar yolu açma denir.

Damar yolu açma endikasyonları

Durumu acil olan her hastada damar yolu açma endikasyonu olmakla birlikte;

• Ven içine ilaç uygulaması

• Sıvı elektrolit kayıplarının yerine konması amacıyla sıvı uygulaması

• Kan ve kan ürünleri transfüzyonu

• Oral alamayan hastalarda parenteral beslenme amacıyla damar yolu açılır.

Evde Hemşire Hizmeti Ankara

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

No Image Found
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?